Dekoratif Cam Filmi Uygulaması Nedir?

Cam Kaplama Nedir, Nasıl Yapılır ?
Şubat 8, 2017
Balkon Cam Filmi Kaplaması Nasıl Yapılır?
Şubat 8, 2017

Günümüzde gerek iç mekanlarda gerekse dış mekanlarda tekdüze cam kaplamalarının yerini dekoratif cam filmleri almıştır. Camların ve dolayısıyla mekanların daha estetik hale getirilmesi dekoratif cam filmi uygulaması ile mümkündür. Cam filmleri ince yapıları sayesinde plotter makinasında kesilerek  cam üzerine uygulanabilir. Plotter makinaları ile ister logo ister estetik desenler kesilerek cama sıvanabilir. Kesimler genellikle kumlama folyo ile yapılmaktadır. Kumlama folyo uygulaması buzlu cam görüntüsü vermektedir.

Dekoratif cam folyo kaplama uygulaması son yıllarda sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Malzeme seçimi olarak neredeyse her ihtiyaca cevap verebilecek ürünü bulmak mümkündür. Bazı özel ürünleri toptancılar fabrika siparişi geçerek temin etmektedir. Cam kaplama ürünlerinde gerek geçirgenlik gerekse renk seçenekleri oldukça fazladır.

Transparan ve translucent dediğimiz yarı geçirgen ve tam geçirgen renkli folyolar camlarda çok şık görünmektedir. Mimarlık firmalarının genellikle ofisler ve AVM’lerde kullandığı çizimlere istinaden dekoratif folyo cam filmi kaplamaları yapılır.

Buzlu cam görüntüsü veren kumlama folyolar istenilen çizimde kesilerek transfer bandı dediğimiz folyo ile cam üzerine uygulanır. Aynı zamanda dijital baskıda yapılabilen kumlama folyo ofis ve avm camlarına canlılık verir. İster dikkat çekmek ister reklam yapmak istenirse uyarı işareti olarak kullanımı mümkündür.

Kurumsal firmalar iç mekanda ve dışa bakan camlarında dekoratif cam folyo kaplamalar yaptırmaktadır.

Bir cevap yazın