Dijital Folyo Fiyatları

Kumlama Folyo Nedir, Nerelerde Kullanılır ?
Şubat 24, 2017
Kumlu Folyo Baskı Fiyatları
Şubat 25, 2017

Dijital baskı günümüz teknolojisiyle iyice gelişmiş ve günlük yaşamımızın hemen hemen her alanında sıklıkla görmeye alıştığımız bir iş kolu haline gelmiştir. Sektörün hızlı gelişimi firmalar arası rekabeti de beraberinde getirmiş , bu durum da reklam firmalarını öne çıkmak için daha fazla yatırım yapmaya , teknolojik aleti edavatı geliştirmeye itmiş hatta zorunlu kılmıştır. Açıkhava reklamcılığında karşılaşılan dijital baskı fiyatları kullanılan makinanın kalitesine , boya kalitesine , baskı yani pass kalitesine , işin büyüklüğüne ve baskı malzemesinin özelliğine göre değişkendir.

Yüksek metrajlı baskı işlerinde fiyatlar düşük metrajlı işlere nazaran daha uygundur. Örneğin 5 afiş yaptırmakla 50 afiş yaptırmak arasında fark vardır. Metrajlı işlerde daha az fire verileceği için daha uygun fiyat verebilmekteyiz.

Baskı fiyatlarını etkileyen bir diğer husus ise baskı kalitesidir. Aynı zamanda pass olarak adlandırılan baskı kalitesi baskının ömrünü direkt etkileyen bir konudur. Pass ne kadar yüksek olursa baskının kaliteside doğru orantılı olarak artar. Bunun sebebi pass yükseldikçe makinanın püskürttüğü boyanın yoğunluğunun da artmasıdır. Boya yoğunluğunun artışı da maliyeti doğrudan etkilemektedir.

Bir cevap yazın