Cam Kaplama

Cam Kaplama

Firma veya hizmetlerin hedef kitleye tanıtımının en doğru yollarından biride cam kaplama diğer bir tanımla cam giydirme işlemidir. Cam kaplama işlemi hata kabul etmeyen hassas uygulama isteyen bir işlemdir. Cam üzerine reklam giydirme yapılabileceği gibi farklı kaplama uygulamaları da mevcuttur. Bunlardan bazıları kumlama folyo ile kaplama, cam filmi kaplama, opak folyo kaplama ve one way vision kaplamalardır.

Başlıkları kısaca özetlemek gerekirse ;

Kumlama Folyo İle Cam Kaplama

Kumlama folyo buzlu cam görüntüsü veren bir folyo çeşididir. Uygulama yapılacak alanın temiz olması gerekmektedir.Temizlenmemesi durumunda folyo altında kalan toz tanecikleri uygulamada pürüzsüz görüntünün kaybolmasına sebebiyet verir.Kumlama folyo düz uygulanabilmesinin yanı sıra plotter makinasında kesim yapılarak desenli de uygulanabilir.Genellikle iç mekan cam kaplama işlerinde kullanılmaktadır.

Cam Filmi Kaplama

Cam filmi genelikle siyah renkte kullanılmaktadır. Işığı kesme özelliği vardır. Koyu , orta koyu ve açık cam filmi olmak üzere 3 çeşidi vardır. Ev ve iş yerlerinde direk güneş ışığına maruz kalan alanlarda kullanılmaktadır.

Siyah Cam Filmi

Opak Folyo Kaplama

Opak folyo cam üzerine kaplandığında uygulandığı alandan dışarısının görünmesine olanak vermeyen bir folyo çeşididir. Opak folyonun bir çok rengi bulunmaktadır. Kullanımı genellikle depo alanlarında yaygındır. Opak folyo üzerine dijital baskı yapılarak da uygulama yapılabilmektedir.

One Way Vision Kaplama

Cam kaplamada en çok tercih edilen folyo delikli folyo olarakda bilinen one way vision folyodur. Uygulandığı alanlarda dışarıdan içeriyi göstermeyen ancak içeriden dışarının görünmesine olanak sağlayan özellikte bir üründür ancak uygulandığı alanda ışık yanması durumunda dışarıdan içeriyi göstermektedir.İster düz ( baskısız ) ister baskılı uygulama yapılabilir. OWV iç mekanda kullanılabileceği gibi dış mekanlarda kullanımada uygundur. Hava şartlarına dayanıklı bir malzemedir.