Fuar Görsel Çözümleri

Fuar Görsel Çözümleri

Rekabetin çok fazla yaşandığı ve firmaların değerlerini arttırmak , piyasada sağlam bir yer edinmek için fuarlara katıldığı gözlemlenmektedir. Sektörel fuarları takip eden genelde kurumsal firmalar bütçelerinde mutlaka kuracakları standa yer ayırırlar. Bilinilirliği arttırmak ve ciroları yükseltmek için fuarlar en doğru araçtır. Fuar standlarında en çok dikkat edilen unsurlar standın kurulacağı bölüm, kaç m2 olduğu ve tasarımıdır. Bütçeye bağlı olarak göz doldurmak isteyen firmalar yüksek m2’lerde yerler kiralar. Kurulacak standın gösterişli olması da tercih meselesidir. Bazı firmalar sade standları tercih ederken bazıları ise daha şık ve gösterişli standları tercih eder. Genellikle göz alıcı standları kurumsal atölyeler yapmaktadır.

Tasarımdan uygulamaya kadar hatta üzerindeki reklam çalışmalarına kadar yapmaktadırlar. En önemli unsurda standın giydirilmesi ve reklam çalışmalarıdır. Geniş bir yelpazaye sahip olan iş kolu her geçen gün kendini yenilemektedir. Belkide açıkhava reklam sektörünün gelişim hızını fuarlardan takip edebiliriz. Fuar alanlarında kaliteli iç mekan baskılardan dev dış mekan vinil baskılarına ışıksız foreks harf kabartmalardan led aydınlatmalı pleksi harflere kadar bir çok reklam uygulaması mevcuttur. En çok dikkat edilen unsurda kurumsal firmanın renkleri , logosu ve resimleridir. Bütçe olarak net bilgiler vermek yanlış olur ancak 1.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar rakamlar çıkabilir. Fuar görsel baskı çözümlerinde baskı kalitesi çok önemlidir. Görsele yakından bakılacağı için genellikle iç mekan baskı mat laminasyon tercih edilir. Görselin çözünürlüğününde yüksek olması gerekir. Vinil baskılarda genellikle avrupa vinil tercih edilir. Kısa süreli kullanılacak olmasına rağmen fuar organizasyonunda ki her türlü reklam aracının baskı kalitesine dikkat etmek ve yüksek kalitede basmak gerekir.

Fuar , sergi, konferans, sunum vb. alanlarda standların bulunduğu her alan için ( alın, tavan, zemin vs. ) doğru malzeme seçimi ile birlikte yapılan grafik çalışmalar dijital baskı yöntemi ile giydirilebilir.

Avm asansörleri, yürüyen merdiven yanları, fuar standları gibi aklınıza gelebilecek hemen hemen her alanda Adline reklam olarak tecrübelerimizle yanınızdayız.

Fuar boyunca sergilenecek olan ve firmanızı yansıtacak olan fuar standı, görsel kalitesi vs gibi tüm konuların üzerinde titizlikle duruyoruz ve müşteri potansiyelinin en yoğun olduğu fuar dönemlerinin önemini biliyoruz. Standınız ne kadar şık ve profesyonel olursa ziyaretçi sayınız bu duruma bağlı olarak artış gösterecektir .