Tabela Sistemleri

Tabela Sistemleri

Tabela Nedir ?

Bulunduğu yerin konumuna uygun istenilen çeşit ve ölçüde tasarlanabilen ürünlerdir.Dış etkenlere karşı uygun malzeme seçimi ile dijital ortamda hazırlanarak onayı verilen proje alanına uygulanır. Alüminyum , kompozit panel, paslanmaz, galvaniz, vinil, pleksi gibi çeşitli malzemeler kullanılarak üretilmektedirler. Çeşitlilik olarak açık hava sektöründe özellikleri en fazla olan sistemlerdir. Günümüz teknolojisinde hızlı bir ivme yakalamış ve her geçen gün gelişimine devam eden tabela sistemleri artık ciddi anlamda profesyonellik gerektirmektedir. Makine parkurun ve uzman ekibi olan firmalar bu konuda başarılı işler çıkarmaktadır.En önemli unsurlardan biride grafik tasarımdır. Malzemenin kaliteli olmasının yanı sıra işçiliğin kalitesi de önemlidir. Bahsi geçen konuların tamamını bir bütün olarak düşünen ve önem veren kurumlar kendini ispatlamıştır.

Günümüzden 30-40 yıl kadar öncesini düşünürsek geldiğimiz noktanın farkı ortaya çıkacaktır. Yıllar önce sac malzemelerin üzerine boya yapılarak imal edilen tabelalardan led aydınlatmalı hareketli ve kabartma tabelalara geçişin ne denli önemli olduğu ortadadır. Sektördeki gelişim her geçen gün hızla devam etmekte ve bu durum bize gelecekle ilgili gelişimin ipuçlarını vermektedir. 3 Boyutlu sanal tabelalar, cam cepheli binalarda görüntü oynatma ve göz önünde 3 boyutlu insan görselleri olacağı kesin. Aşağıda tabela sistemleri hakkında kısa bilgiler bulunmaktadır.

Kompozit Zeminli Pleksi Tabela

Tabelanın uygulanacağı bir zemin olmaması halinde demir karkaslı bir iskelet yapılarak üzerine kompozit giydirilir. Bu şekilde tabela zemini yapılmış olup üzerine proje bazında harf montajı yapılabilir.

Kompozit Zeminli Pleksi Tabela

Alüminyum Bantlı Pleksi Tabela

Işığı sadece ön yüzden yanması istenen tabela çeşitlerinde yan bantlar alüminyum yapılmaktadır. Harfin büyüklüğüne göre pleksi özellikleri belirlenir ve tabelanın en doğru şekilde imalatı yapılır.

Işıklı Pleksi Kabartma Cephe Tabela

Cephe tabelaları büyük ölçüde olacağı için kullanılan malzeme detayı çok önemlidir. Tabela sağlam olmalı ve özenli montaj gerekmektedir.

Işıklı Pleksi Kabartma Tabela

AVM Kolon Tabelası

Kutu profil karkas üzeri ışıklı vinil germe yapılıp köşebent ile kapatılmıştır. Mevcut kolon üzerine uygulama yapılmıştır.

AVM Kolon Tabelası

Işıklı Pleksi Tabela

Görseldeki tabela statik boyalı dekupe alüminyum zemin üzeri 10 mm cnc kesim şeffaf pleksi yapılıp üzerine kurumsal renkte 3 mm beyaz pleksi yapıştırma yapılmıştır.

Işıklı Pleksi Tabela

Kule Vinç Tabelası

Kule vinçlerin üzerine yapılan , profil karkas üzeri kabartma kutu harf tabelalardır. Kutu harf olabileceği gibi zeminli tek parça halinde de yapılabilir.

Kule Vinç Tabelası

Tabela İstanbul

Tabela Maltepe

Tabela Esenyurt

Ucuz Tabela

Hazır Tabela

Özel Tabela