Yönlendirme Sistemleri

Yönlendirme Sistemleri

İç mekanlarda ve mekan dışında kullanılabilen yönlendirme ve tanıtım sistemleri pleksiglass, kompozit panel , dakota ( foreks ), alüminyum , paslanmaz gibi bir çok malzemeden imal edilebilmektedir. Yönlendirme işaret ve panoları ister iç mekan ister dış mekan kullanımlarında estetik ve şık olmalıdır.Tabelalar ihtiyaca göre ışıklı yada ışıksız olarak imal edilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken durum tabela iç mekanda kullanılacaksa kullanılacak aydınlatma malzemesinin iç mekana uygun dış mekanda kullanılacaksa dış mekana uygun malzemeden seçilmesidir. Aksi halde yönlendirme sistemleri montaj sonrası aydınlatma sisteminde sıkıntılar meydana gelebilir.

Yönlendirme tabelaları İç mekan ve dış mekan yönlendirme tabelaları olarak 2 başlıkta ele alınabilir.

Yönlendirme Tabelası

İç mekan yönlendirme tabelaları

Şeffaf yada renkli pleksi üzeri folyo kesim yada dijital baskı , gravür oyma , eloksallı alüminyum üzeri folyo kesim , foreks üzeri folyo kesim yada dijital baskı yöntemi ile üretilen iç mekanda kullanıma uygun tabelalardır. İsteğe göre ışıklı yada ışıksız olarak üretilebilirler.

Özel Yönlendirme Tabelası

Dış mekan yönlendirme tabelaları

Dış mekan yönlendirme tabelaları hava şartları ve diğer dış etkenler göz önünde bulundurularak üretilmelidir. Kompozit panel, paslanmaz, pleksiglass, alüminyum gibi malzemeler kullanılmaktadır. İnşaat tabelaları da bu ürün grubu içerisinde yer almaktadır.

Gelişen teknoloji ile dış mekan ve iç mekan mimari yönlendirme tabelalarında da çeşitlilik artmıştır. Önceleri belirli standartlarda ki tabelalardan vazgeçilmiş çeşit çeşit , birbirinden şık mimari yönlendirme tabelaları imal edilerek kullanılmaya başlanmıştır.

Dış Mekan Yönlendirme Tabelası