İç Mekan Yönlendirme Sistemleri

İç Mekan Yönlendirme Sistemleri

İç mekan yönlendirme tabelaları şeffaf yada renkli pleksi üzeri folyo kesim yada dijital baskı , gravür oyma , eloksallı alüminyum üzeri folyo kesim , foreks üzeri folyo kesim yada dijital baskı yöntemi ile üretilen iç mekanda kullanıma uygun tabelalardır. İsteğe göre ışıklı yada ışıksız olarak üretilebilirler.

İç mekan yönlendirme tabelası

İç mekan tabelalarını kısaca tanıyalım

Pleksi Yönlendirme Tabelası

Pleksi farklı kalınlık ve renkte imal edilebilen bir reklam malzemesidir. Yönlendirme tabelalarında genellikle 3 mm yada 5 mm pleksi kullanılmaktadır. Grafik çalışmaya göre folyo baskı yada kesimi yapılan çalışma pleksi üzerine sıvanarak yönlendirme tabelası hazırlanmış olur.

Gravür Oyma Tabela

Ölçüsüne ve grafik çalışmasına onay alınan pleksinin kesim işlemi istenilen ölçüde yapıldıktan sonra sıradaki işlem gravür işlemidir.Gravür pleksiyi kazıma yöntemine verilen addır. Gravür bıçağı pleksinin kalınlığına bağlı olarak değişken ölçülerde pleksi içerisine girerek kazıma işlemini yapar. Örneğin 5 mm pleksi kullanılıyorsa 3 mm yada 2 mm girinti verilebilir yada 3 mm pleksi kullanılması durumunda 1 mm’lik kazıma yapılabilir. Gravür işleminden sonra pleksi kenarına geçirilen gravür kasası sayesinde aydınlatma işlemi de tamamlanmış olur.

Gravür Tabela

Eloksallı Alüminyum Üzeri Folyo Kesim Tabela

Eloksal alüminyumun kimyasal metodlarla oksitlendirilmesi olarak tanımlanabilir. Eloksal sert ve darbeye dayanıklı bir tabaka olması sebebiyle alüminyuma üstün özellikler kazandırmaktadır. Eloksallı alüminyum statik boya da yapılarak istenilen renge çevrilebilir. Sonrasında malzeme üzerine önceden çalışması ve kesimi tamamlanmış folyo kesim sıvama yapılarak yönlendirme tabelası hazırlanmış olur.

Foreks Üzeri Folyo Kaplama Yönlendirme Tabelası

Foreks sert pvc’den imal edilmiş bir malzemedir. 3 mm, 5 mm ,10 mm ve 20 mm’lik kalınlıklarda üretilmektedir.Yönlendirme tabelası olarak kullanılacaksa foreks levhadan istenilen ölçüde malzeme kesilerek üzerine dijital folyo baskı yada folyo kesim malzeme yapıştırılarak hazırlanır.Foreks malzemeden ayrıca harf kesimi de yapılabilmektedir.