Işıksız Tabela Sistemleri Nelerdir?

Işıklı Tabela Sistemleri Nelerdir?
Ekim 28, 2016
Kabartma Harf Tabela Sistemleri Nelerdir?
Ekim 28, 2016

Işıksız tabelalar üzerinde herhangi bir aydınlatma sistemi bulunmayan tabelalardır.Her türlü ortamda , özellikle hava karardığında tabelanın görülmesine ihtiyaç duyulmaması durumunda tercih edilebilmektedir.

Işıksız tabela, üzerine vinil branda ,alüminyum kompozit panel, foreks, pleksi, alüminyum, paslanmaz malzeme üzerine baskı , boya yada ham olarak kullanılmak üzere imal edilebilir.

Işıksız vinil germe tabela en çok tercih edilen tabelalardandır.  Ölçü büyük olsa bile diğer ışıksız tabela örneklerine göre fiyatı çok makul olmaktadır. Farklı gramajlardaki vinil malzeme basit bir demir karkas üzerine gerdilirir ve köşebent yardımıyla kenarlardaki imalat alanları kapatılır. Vinil germe tabela üzerine baskı dışında folyo yapıştırma tekniği ile de reklam çalışması yapmak mümkündür. Plotter makinasında kesimi yapılan harf ve logo çalışması ayıklanarak vinil malzeme üzerine düzgünce transfer edilir. Bu işlem gerek afiş çalışmalarında gerekse tabela çalışmalarında kullanılabilen bir yöntemdir.

Bir diğer ışıksız tabela ürünü ise kompozit panel üzeri dijital baskı yapılarak imal edilen kompozit tabeladır. Kompozit diğer adıyla alucobond bir cephe malzemesidir. 4 mm kalınlığında ki malzeme 2 alüminyum arası darbe emici bir reçineye sahip yapısıyla dış mekanda uzun yıllar kullanıma olanak veren bir malzemedir. Neden ışıksız tabela kullanılmalı?

Işıksız tabelanın maliyeti ışıklı tabelaya göre daha düşük maliyetlidir.

İstenilen ölçülerde bina giydirme dahi yapılabilmektedir.

Işıksız tabelaya reflektör sayesinde aydınlatılma yapılabilir.

Bir cevap yazın