Kabartma Harf Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Kabartma Harf Tabela Sistemleri Nelerdir?
Ekim 28, 2016
Kabartma Harf Tabelanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir ?
Şubat 8, 2017

Plexiglas kabartma harf Tabela :Işıklı pleksi kabartma harf tabelalarda Pleksiglass malzeme ve pleksi altına yerleştirilecek foreks kesimleri yapıldıktan sonra pleksi malzeme kenarlarına yanak dönülmesi gerekir. Pleksi ile orantılı kesilen foreks malzeme üzerine led döşeme işlemi tamamlandıktan sonra foreksler pleksi kutu harf içine oturtulur. Tabelda kompozit panel gibi bir zemin kullanılacaksa pleksi harfler zemin üzerine vidalanarak monte edilir.Işıksız pleksi kabartma harf tabela sistemlerinde yanak dönmeye gerek yoktur.

Dekota( foreks ) kabartma harf Tabela : Işıklı tabelalarda yardımcı olarak kullanılabildiği gibi farklı kalınlıklarda kesilip boyanarak tek başına da şık bir tabela haline getirilebilir.Malzemenin cnc kesimi ve boyası yapılşdıktan sonra mevcut zemine yada yeni yapılacak olan bir zemine silikon veya kalınlığına göre çift taraflı bant ile monte edilir.

Alüminyum kabartma harf Tabela : Işıklı yada ışıksız olarak imal edilebilen alüminyum kabartma harf tabelalar günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir.

Paslanmaz  kabartma harf Tabela : Estetik görünüşü , ışıklı yada ışıksız kullanıma olanak vermesi sebebiyle en çok tercih edilen tabela sistemlerindendir.

Strafor ( köpük ) kabartma harf Tabela : Foreks mantığı ile aynıdır. İstenilen şekilde kesilip boyanmak suretiyle kullanılmaktadır.

Ham petrolün yağ kısmından faydalanarak elde edilen, plastikler sınıfında bulunan, köpük haldeki kapalı gözenekli, genelde beyaz renkli bir termoplastik sentetik malzemedir.

Straforun özellikleri aşağıda sıralanmıştır.

1. Çok ekonomik bir malzemedir.

2. Çok hafif bir malzeme olmasına karşın çok yüksek dirence sahiptir.

3. Zamanla yalıtım özelliğini yitirmez.

4. Su emme özelliği çok düşüktür.

5. Darbe emici özelliğe sahiptir.

6. Zehirli gazlar içermez, doğa dostudur.

7. Bakteri üremesine karşı dirençlidir.

8. Yangına dayanımı yüksektir.

9. Zamana dayalı olarak çürümez.

10. İstenilen şekilde kesilebilir.

11. Üzerine boya ve baskı yapılabilir.

Bir cevap yazın