Tabela Çeşitleri Nelerdir ?

Kumlu Folyo Baskı Fiyatları
Şubat 25, 2017
Cephe Giydirme Nedir , Fiyatları Nelerdir ?
Şubat 25, 2017

Tabela üretici ile tüketici arasında ki iletişimi sağlar.İşletmelerin tercih ettiği tanıtım ve reklam şeklidir. Küçük ve büyük işletmelerin kullandığı standart görsellerdir. Işıklı ve ışıksız olarak yapılmaktadır.

Işıklı tabela ve Işıksız tabela olarak 2 grupta inceleyebiliriz.

Işıksız Tabela : İsminin den de anlaşılacağı üzere içerisinde aydınlatma sistemi olmayan çalışmalardır.Işıksız vinil germe ile demir karkas üzerine germe yapılan tabelalar en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Işıksız tabela malzemeleri nelerdir sorusunun cevabı  önceden sadece demir üzerine yapılırken şimdilerde forex,pleksi,alüminyum,ahşap gibi birçok malzemeden yapılmaktadır Işıksız tabela fiyatları  vinil germe veya folyo baskı olarak yapıldığı için maliyeti ışıklı tabelaya göre daha düşüktür.Işık desteğini dışarıdan spot aydınlatma ile yapabiliriz.Tabela ihtiyacınızı gidermek için istenilen ölçü uygulama,yapılacak zemin,tasarım,üretim ve uygulama bir bütün olarak değerlendirilip titiz bir çalışma yapıldığında hem kusursuz bir sonuç hemde maliyeti bakımından uygun bir sona varabiliriz.Işıklı tabelaya göre kıyaslama yapıldığında aydınlatma düzeneği bulunmadığı için gece görünümü daha azdır bu nedenle ışıklı tabela 7/24 görünümü bulunurken ışıksız tabela sadece gün ışığında görünmektedir.

 

Işıklı Tabela :İşletmelerin en çok tercih ettiği reklam tanıtım uygulama biçimidir. 7/24 reklam görünürlüğüne sahiptir.Işıklı tabela üretiminde kullanılan malzemeler led ve florasan ile aydınlatma yapmak mümkündür. Vinil germe ile yapılan tabelalarda florasan aydınlatma kullanılırken kabartma harf ile yapılan tabelalarda şerit led ya da modül led tercih edilmektedir. Yapılan her hizmette olduğu gibi ışıklı tabela üretimindede hassas çalışma,takip en önemlisi müşterinin ne istediğini anlamak gerekmektedir.Işıklı tabelanın avantajı adından da belli olduğu gibi gece görünmesini sağlayan aydınlatma sisteminin olmasıdır.Tabela; üretici firmanın tüketiceye ulaşmasında büyük bir etkiye sahiptir. Bu nedenle yapılacak ışıklı tabelanın kullanılan malzemeden seçilen aydınlatma sistemine renk ve tasarıma kadar bir bütün halde düşünülmelidir. Işıksız tabelaya göre  maliyeti yüksektir. Işıklı tabela plexsi, alüminyum, paslanmaz gibi malzemelerden yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın