Tabela Çeşitleri

Araç Giydirme Araç Kaplama Nedir ?
Mart 2, 2017
Foreks Baskı
Temmuz 7, 2017

Işıklı tabela : Farklı ışık türleri kullanılarak yapılan tabela türüdür. Işıklı tabela 7/24 görünüme sahiptir. Cephe tabelası, yol tabelası , çatı tabelası gibi farklı tabelaların tümü ışıklı olabilir. Işıklı tabela için led ya da florasan kullanılmaktadır. Plexsi, aliminyum, paslanmaz gibi malzemeler kullanılır. Maliyeti biraz yüksektir.

Işıksız tabela :  İçerisin de aydınlatma sistemi bulunmayan tabela türüdür. Işıksız tabela herhangi bir yerde görebileceğiniz normal tabelalardır. Gün ışığında görünür gece ışık desteği yok ise görünmemektedir.

Reklam tabelası : Her türlü  reklam çalışmasının yapıldığı tabela türüdür tüm reklam çalışmalarını içeren tabelaların genel adıdır.

Cephe tabelası : Cephelerin genellikle ön yüzeyinde kullanılan tabela türüdür. Cephe tabelasının türleri çoktur. Bunlar; alüminyum cephe tabelası, ışıklı cephe tabelası, dekoratif cephe tabelası, harf cephe tabelası, led cephe tabelası, neon cephe tabelası.

Çatı tabelası : binaların çatılarına uygulanan tabela türüdür. Yüksekte kalması sebebiyle uzaktan görünüm sağladığı için tercih edilir. Bir iş yerine ait olması ya da kurumsal büyük firmaların çok tercih ettiği tabela’dır bu nedenle çok tercih edilmektedir.

Led tabela : led tabela elektronik sistemler ve yazılımlar kullanılarak yapılan bir tabela türüdür.Led tabelalar elektrik maliyeti yönünden düşük maliyetlidir. Çeşitli renk alternatifleri bulunmaktadır, ledler genellikle ülkemizde çin’den ithal edilmektedir. Bu nedenle led seçimi yapılırken kaliteye dikkat edilmelidir çünkü kalitesiz led kullanımında arıza ile karşılaşma bir kaç ay içerisinde olması mümkündür. Led tabela standart tabelalara göre daha dikkat çekmektedir. Daha küçüktür  ve bu yüzden vergileri de diğer tabela türlerine göre daha düşük maliyettedir. İstediğiniz yazı şekli ve efekt kullanılabilmektedir. Diğer ışıklı tabelalara göre daha farklı ve dikkat çekicidir. Led tabelanın en ayrıt edici özelliği ise yanıp sönmesini sağlayan animasyon zenginliğidir. Uzun ömürlüdür her iklim koşulunda problemsiz çalışır. Son dönemde küçük işletmelerin çok tercih ettiği bir tabela türüdür.

Neon tabela :  Ağırlıklı el işçiliği gerektiren tabela türüdür çok güzel renkler elde edilebilmektedir bu yüzden çok tercih edilen tabela türüdür.Neon tabelalar kendilerini farkettir led tabelaya göre anlaşırlığı daha yüksektir. Neon tabeların yağmurdan korunması için izolasyona ihtiyaç vardır. Led tabelardan daha maliyetlidir elektrik kullanımı bakımından. Neon tabelaların fiyatlandırmasında kullanılan malzeme belirleyici etkendir.

Totem tabela : Uzun bir direk üzerine kurulmuş olan büyük tabelalardır. Uzun mesafeden görülmesi istenilen alanlarda, şehirler arası yollarda, açık alanlarda , yol kenarlarında kullanılmaktadır. Bu tabelalar genel anlamda çok büyük ve gösterişli tabelardır bunlar yine kendi içinde ışıklı ve ışıksız olarak ayrılır.

 

Bir cevap yazın